Opatrunek z lnu jest epokowym wynalazkiem, który przynosi ulgę w bólu

Postęp techniczny przynosi sporo

Służba medyczna, szpitale, doktorzy, przychodnie - wszyscy mają służyć człowiekowi, aby pomóc mu pokonać ból i wrócić do zdrowia. Również postęp techniczny przynosi wiele wynalazków, dzięki którym ludzie mogą przezwyciężać straszliwe choroby, schorzenia, dolegliwości.

Opatrunkiem wyhodowanego siemienia

Takim wynalazkiem jest opatrunek lniany. Produkuje się go z genetycznie modyfikowanego lnu. Poza opatrunkiem z tak wyhodowanego siemienia lnianego pozyskuje się również olej lniany.

Opatrunek z lnu jest dowodem na to, że warto inwestować w ośliny modyfikowane genetycznie, a biotechnologia daje nadzieje na kolejne wynalazki w służbie ludzkości. Być może już niedługo wybitni biotechnolodzy wynajdą lek na cukrzycę, astmę, AIDS, stwardnienie rozsiane i wiele innych chorób, wobec których na razie ludzkość jest bezradna? Może będą to Polacy? W końcu to oni wynaleźli opatrunki z lnu.

Dzięki opatrunkom z modyfikowanego lnu opatrywanie ran sprawia osób chorych jest dla nich mniej bolesne. Poza tym - i to jest najważniejsze - rany te goją się, co przy stosowaniu zwykłych opatrunków nie jest takie oczywiste, a wręcz przeciwnie - powodują one, że w ranach powstaje powtórne zakażenie, wysięk nie chce wyschnąć.

Opatrunki lniane stały się skutecznym sposobem na leczenie ran. To wspaniała wiadomość dla osób zmagających się z ranami powstałymi z różnych przyczyn:

Len można też stosować przy schorzeniach układu pokarmowego. Siemię lniane spożywa się w postaci naparu albo zmielonych ziaren dosypanych do innych dań.